• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 5.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg


Tanie Dachy - Pokrycia dachowe, blachodachówka, blacha trapezowa, Słupsk

 Od momentu zaistnienia na rynku wychodzimy naprzeciw naszemu klientowi starając się zapewnić mu kompleksową obsługę, poczynając od doradztwa technicznego, przez pomoc w wyborze najwłaściwszego pokrycia dachowego, sporządzeniu kosztorysu (wycena) dachu, a kończąc na terminowym dostarczeniu materiału na miejsce budowy. Powodem dla którego tak wielu ludzi jest zadowolonych z naszych usług jest nie tylko fakt, iż każdego klienta traktujemy indywidualnie ale to, że w naszej ofercie znajduje się tak bogaty asortyment pokryć dachowych, okien połaciowych, rynien, wełny mineralnej, akcesoriów dekarskich i itp. Budujemy zadowolenie i lojalność klienta poprzez jakość naszych usług, wartość oferowanych produktów a także rzetelna obsługę.

W związku z dość częstymi zmianami cen w branży pokryć dachowych, wszelkie zapytania ofertowe prosimy kierować do naszego specjalisty z dziedziny pokryć dachowych Pana Grzegorza Szeszko

Kontakt telefoniczny 691 952 942 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zapytania ofertowe, wyceny, wsparcie techniczne dla naszych klientów)

Zadzwoń, napisz... sprawdź naszą cenę, zanim kupisz drożej!!!

Nasza firma jest jednym z wiodących partnerów w regionie firmy Blachy Pruszyński największego polskiego producenta stalowych pokryć dachów i elewacji, nasza wieloletnie współpraca pozwoliła nam wypracować niezwykle korzystne warunki, dzięki którym możemy przedstawić Państwu idealnie dopasowaną ofertę, każdy klient traktowany jest indywidualnie i cena jaką otrzymuje jest ceną ustalaną indywidualnie.

Nasza oferta:

Dachy i akcesoria
-Gonty bitumiczne
-Papy bitumiczne
-Płyty PCV
-Płyty faliste bitumiczne
-Dachówka
-Blachodachówka
-Blacha falista
-Okna, wyłazy i świetliki dachowe
-Kołnierze do okien dachowych
-Akcesoria do okien dachowych

Odprowadzenie wody deszczowej
-Rynny, rury i akcesoria
-Kanały i akcesoria odpływowe

PRODUCENCI:  BLACHY PRUSZYŃSKI, BLACH DOM, RUPPCERAMIKA, IBF, BRAAS, WIENERBERGER

 ZAPROJEKTUJ DACH SWOICH MARZEŃ (ARANŻATOR)

Blachodachówka jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym nadającym się na wszystkie rodzaje dachów stromych. Łącząc w sobie tradycję z nowoczesną technologią znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych oraz przy renowacji starych dachów.


Blachodachówka profilowana jest z blachy dwustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru, co gwarantuje jej długowieczność. Jest jednym z najlżejszych materiałów dekarskich, co jest jej ogromnym plusem, ponieważ nie wymaga zastosowania ciężkiej konstrukcji więźby. Waga materiałów ma istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki więźba nie wymaga wzmacniania. Jeden metr kwadratowy pokryć blaszanych waży około 4,7 kg, co oznacza, że jest blisko 10-krotnie lżejsza od tradycyjnych dachówek ceramicznych. (dla przykładu waga: płyt włóknocementowych wynosi 20 kg/1m2, pokryć ceramicznych 50 kg/1m2, a dachówki karpiówki może dojść nawet do 70 kg/1m2). Szeroka gama kolorów i możliwość dopasowania blachodachówki do różnych płaszczyzn pozwala na dostosowanie dachu do elewacji i otoczenia. Dzięki produkowaniu arkuszy na konkretną długość odpady ograniczone są do minimum.

Ułożenie pokryć blaszanych należy do jednych z najtańszych i najszybszych. Wyroby blaszane produkcji firmy Blachy Pruszyński mają 10-15 lat gwarancji, a ich żywotność wynosi od 25 lat (blachy ocynkowane) do 40-50 lat (blachy wielowarstwowe, mające powłokę poliuretanową).

Blachy trapezowe to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji. Szeroki wybór profili – od wysokości 6 mm do 160 mm – oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach, bramach i ogrodzeniach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym.

Blachę trapezową o niskim profilu można stosować do krycia powierzchni elewacyjnych (T6 - T60) i dachowych (T14 - T60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych. Natomiast wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, znajdują zastosowanie na dachach o dużych rozpiętościach i w konstrukcjach nośnych. Najwyższe z profili (T50 – T160) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Te najwyższe (T135 – T160) stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach (dachy płaskie izolowane o dużych powierzchniach) i do wykonywania stropów.

Blachy trapezowe charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością konstrukcji i ekonomicznością zastosowania.

Zastosowanie:

  • krycie dachów
  • krycie elewacji
  • jako element konstrukcji

Blachy trapezowe produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej, alucynkowej i powlekanej lub aluminiowej powlekanej (blachy w grubościach od 0,50 do 1,50 mm).

W celu poprawienia właściwości akustycznych obiektu, w którym stosowane są profil trapezowe możliwe jest ich perforacja. W załączonych przekrojach pokazane są propozycje perforacji dla danego profilu.

Blachy trapezowe produkowane są zgodnie z normą PN-EN 14782:2008 i znakowane znakiem CE.

 Obróbki blacharskie są jednym z najważniejszych elementów systemu. Wykonuje się je z blachy płaskiej najczęściej w takim samym kolorze, co pokrycie dachu. Prawidłowe i fachowe zamontowanie obróbek zapewni szczelność i odpowiednią estetykę pokrycia. Wymiary i ich wygląd zależą od kształtu i specyfiki dachu, co oznacza, że ostateczne decyzje na ogół podejmowane są w porozumieniu z wykonawcą. Oczywiście firma nasza w swojej ofercie posiada standardowe obróbki w długościach od 2 do 6 mb i grubościach od 0,5 do 2 mm. Obróbki standardowe: - Obróbki przyścienne - Kalenice baryłkowe (małe i duże) - Rynny koszowe - Pasy nadrynnowe - Kalenice proste - Kalenice stożkowe - Pasy podrynnowe - Wiatrownice górne - Bariery śniegowe - Wiatrownice boczne Firma Blachy Pruszyński realizuje również zamówienia na obróbki nietypowe jak również na obróbki przemysłowe przeznaczone do budynków wielkokubaturowych.

Poniżej typowe obróbki blacharskie.

 

 

FAQ
 
Dlaczego blachodachówka polecana jest przy remontach starych dachów?

Jest to bezpośrednio związane z jej niewielkim ciężarem. Więźby remontowanych domów są już nieco nadszarpnięte przez czas, dlatego bezpieczniej jest zastosować blachodachówkę, której waga oscyluje na poziomie 4,7 kg/m2, niż prawie dziesięciokrotnie od niej cięższą dachówkę ceramiczną.

Czy jest możliwe wykonanie miedzianych obróbek przy dachu stalowym?

Przy stosowaniu miedzi należy uważać, gdyż tlenki miedzi są bardzo agresywne i powodują korozję innych metali, stąd na budynkach nie można łączyć jej z innymi gatunkami metali (miedź wchodzi w reakcje kontaktową i powoduje korozję elektrolityczną innych metali).

Na połaci od strony północnej pojawił się mech na blachodachówce czy jest sposób, aby go usunąć?

Mchy i porosty atakują najczęściej dachówki położone na zacienionych połaciach, gdy dom stoi blisko lasu lub w miejscu osłoniętym drzewami. Szczególnie upodobały sobie naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe jak i pokrycia z blach. Ale mogą się pojawiać także na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. To tylko kwestia czasu.

Polecałbym użycie specjalistycznego środka służącego do usuwania glonów, mchów i porostów ALGAT. Jest to środek prosty w użyciu – wystarczy obficie spryskać mchy i porosty i po kilku dniach należy obumarłe rośliny spłukać wodą – większość przy tym zabiegu sama powinna spłynąć, a resztę należy usunąć za pomocą np. szczotki i czystej wody (bez dodatku detergentów). Po przesuszeniu dachu należy jego powierzchnię ponownie spryskać ALGATEM pozostawić do wyschnięcia. Wtedy będzie ona chroniona przed ponownym porastaniem, gdyż ALGAT znacznie opóźni ten proces.

Należy pamiętać, że środki grzybo- i glonobójcze są silnymi chemikaliami, dlatego podczas ich nakładania należy zachować szczególną ostrożność. Rękawice i okulary ochronne są konieczne. Trzeba też zabezpieczyć wyloty rur spustowych, by woda z chemikaliami nie spływała prosto do gleby lub na kwiatowe rabatki. Pod rury można podstawić plastikowe beczki, do których spłynie skażona woda. 

W jaki sposób należy przechowywać blachodachówkę do czasu montażu?

Jeżeli montaż ma nastąpić w przeciągu ok. 3-4 tygodni od czasu produkcji wystarczy tylko rozciąć opakowanie i ustawić paczkę pod lekkim skosem tak, aby ewentualne wody opadowe mogły spłynąć.
Jeżeli ten okres ma być dłuższy bezwzględnie należy rozciąć opakowanie a pomiędzy arkusze wsunąć listewki dystansowe tak, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza. Paczka nie może leżeć bezpośrednio na ziemi. Arkusze należy przechowywać w suchym i przewiewanym miejscu.
Dokładne zalecenia odnoście składowania każdorazowo znajdują się na etykiecie towarowej dołączonej do paczki.

Czy podczas cięcia arkuszy można używać szlifierki kątowej?

Do cięcia nie można stosować szlifierki kątowej, pod rygorem utraty gwarancji. Wydzielające się ciepło uszkadza krawędzie cięte, a wydobywające się opiłki wtapiają się w powierzchnię blachy tworząc potencjalne ogniska korozji.
Blachy najlepiej jest ciąć automatycznymi nożycami skokowymi (nibler) lub nożycami ręcznymi.
Miejsca cięcia dobrze jest zabezpieczyć bezbarwnym lakierem ochronnym.

Czy dach wymaga konserwacji?

Dachy pokryte blachą powlekaną wymagają okresowych przeglądów. Konserwacja polega głównie na usunięciu nalotów i pyłów kominowych, które pozostawione przez dłuższy okres czasu mogą prowadzić do uszkodzenia blachy. Szczególną uwagę należy zwracać na miejsca wokół kominów. Jeżeli podczas przeglądu pokrycia zauważone zostaną miejscowe uszkodzenia w powłoce lakierniczej należy wykonać korekty malarskie.

W jaki sposób zabezpieczyć drobne uszkodzenia powłoki blachodachówki, które powstały przy montażu. W instrukcji montażu, którą dzisiaj znalazłem na waszej stronie jest napisane, że zamalowuje się to farbą do zaprawek. Gdzie taka farbę można kupić? Czy może to być minia?

Do drobnych uszkodzeń stosuje się wyłącznie farby zaprawkowe, które są dostępne w ciągłej sprzedaży w naszej firmie. Nie można stosować innych farb i lakierów takich jak np. minia. Farby zaprawkowe są tak przygotowane, aby w sposób znaczny nie odbiegały od koloru pokrycia dachowego.
Dostępne są w punktach prowadzących sprzedaż naszych wyrobów.

 Tagi: dachy słupsk , pokrycia dachowe słupsk , blachodachówka słupsk , blacha słupsk , blachy pruszyński słupsk , systemy kominowe słupsk , kominy słupsk , wkłady kominowe słupsk