• 4.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg


Sieć VOX

Grupa Kapitałowa Vox powstała w 1990 roku. Tworzą ją intensywnie rozwijające się spółki: Meble Vox, Składy Vox, Profile Vox, Drewno Vox. Firmy zajmują wysoką pozycję w branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, doświadczonej, wykwalifikowanej kadrze, współpracy z renomowanymi projektantami oraz instytutami naukowymi, oferują wyróżniające się na rynku, wysokiej jakości produkty. Firmy z Grupy Kapitałowej Vox zapewniają klientom komplementarną ofertę materiałów do budownictwa i wykończenia mieszkań, domów, a także do wyposażenia wnętrz.

Meble Vox – marka należąca do czołówki producentów mebli w Polsce. Firma współpracuje z projektantami przy tworzeniu kolekcji mebli oraz artykułów dekoracyjnych. Meble Vox oprócz oryginalnej stylistyki cechuje funkcjonalność, bezpieczeństwo i wysoka jakość wykonania, którą potwierdzają atesty, certyfikaty, a także nagrody i wyróżnienia przyznawane w konkursach i na targach. Sieć salonów Meble Vox to ponad 100 salonów w kraju i kilkudziesięciu za granicą. Eksportowane są do 36 krajów.

Profile Vox - to czołowy producent profili PCV oferujący szeroką gamę wewnętrznych i zewnętrznych okładzin ściennych, podbitki dachowej, parapetów oraz popularnych na rynku listew i profili podłogowych. Podstawową ofertę uzupełniają podłogi z litego drewna Globalwood, podkłady pod panele podłogowe, a także systemy sufitowe.

Składy Vox – to właściciel ogólnopolskich sieci Drzwi i podłogi VOX oraz Majster Plus sprzedających towary największych, renomowanych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, zwłaszcza drzwi i podłóg. Sieć Drzwi i podłogi VOX liczy ok. 60 placówek w całym kraju.

Drewno Vox - we własnych tartakach wytwarza produkty dla budownictwa m.in. schody, parapety, więźby, tarcicę, elementy konstrukcyjne, deski podłogowe, boazeryjne, a także place zabaw dla dzieci.

Vox wspiera młodych artystów i jest mecenasem sztuki oraz sponsorem wielu imprez kulturalnych. Funkcję tę pełni powołana przy Grupie Kapitałowej w 1997 roku Fundacja Vox-Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej. Posiada ona w swojej kolekcji cenne obrazy i rzeźby współczesnych polskich twórców, które udostępnia szerokiej publiczności, oddając dzieła w depozyt instytucjom, firmom, muzeom. Wizytówką działania Fundacji jest cykl rzeźb „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz na poznańskiej Cytadeli.

Firma stara się także pełnić rolę organizacji odpowiedzialnej społecznie i angażuje się w działalność charytatywną. Z inicjatywy Vox i we współpracy z Duszpasterstwem Akademickim oo. Dominikanów w Poznaniu, powstał Fundusz Stypendialny Lednickie Talenty. Jego celem jest niesienie pomocy wybitnie uzdolnionym, młodym ludziom z najbardziej potrzebujących rodzin.